Začiatok stránky
© 1999-2024, Indor Zvolen

Prestížne ocenenie


Matúš Paločko - 27. septembra 2019 - 0 comments

Indor Zvolen sa špecializuje na predaj a montáž dverí tradičnej českej značky Sapeli. Kvalita prevedenia dverí Sapeli nie je len overená rokmi, ale aj dnes na svetových fórach dosahuje úspechy vďaka inovatívnym nápadom. Dôkazom toho je aj minuloročné ocenenie Red Dot Award 2019 za nový produkt Muteo.

Sapeli vyvinulo zásadnú inováciu a to dvere bez kľučky. Nejedná sa len o nefunkčný koncept, ktorý ukazuje na to, ako by sa v budúcnosti mohli otvárať dvere. Je to funkčná a môžeme smelo povedať že aj predprodukčná verzia otvárania dverí bez kľučky a samozrejme bez pomoci elektriny. Muteo používa špeciálny profil dverí, ktorý je zabudovaný do hrany dverí. Tento systém je plne mechanický a neobsahuje žiadnu elektronickú súčasť. Vývoj technológie Muteo bol inšpirovaný mechanickými hodinkami. Systém Muteo spája dvere a kľučku v jeden celok a búra tak bariéry medzi prechodom z izby do izby. Muteo stačí len potlačiť či zatiahnuť a dvere sa samy otvoria. Deti sa už tak nemusia trápiť s naťahovaním sa za kľučkou. Dvere otvoria jemným potiahnutím či zatlačením v spodnej časti.

Ocenie inovácie

Sapeli tak za tento systém Muteo, vďaka jeho inovatívnosti, dostalo ocenenie Red Dot Award 2019 v kategórii produktový dizajn. Jedná sa o prvé české dvere, ktoré sa môžu takýmto ocenením pochváliť. Toto prestížne ocenenie značky Sapeli je jasným ukazovateľom toho, aký náskok si značka vytvorila pred konkurenciou. A my v Indor Zvolen sme veľmi šťastní, že práve dvere značky Sapeli sú našim ťažiskovým sortimentom.

Súvisiace príspevky