Začiatok stránky
© 1999-2024, Indor Zvolen
Naspäť
Kovania

Kovania na dvere

  • Klient: Spoločenské budovy, rodinné a bytové domy

Posúvaj

01. Kľučky, kovania

Všeobecný popis

Kovanie nie je len funkčným prvkom dverí ale je aj ozdobov či skvostným doplnkom interiéru. Vďaka využitiu mnohých materiálov ako nerez, chróm, hliník, nikel, bronz, mosadz či eloxovaný hliník dokážu kovania upútať hneď na prvý pohľad a pozdvihnúť celkový vzhľad dverí. Je na každom z nás, pre aký tvar a typ kovania sa rozhodne. My vám ponúkame širokú paletu kovaní prestížnych domácich ako i zahraničných značiek. U nás si vyberie to pravé kovanie naozaj každý.

02. Typy kovania

Sprevodca možnosťami

Šperkom, ktorý zvýrazní štýl vašej dizajnovej domácnosti či reprezentačného obchodného priestoru, môže bysť práve kovanie, či ľudovo povedané kľučka dverí. Pri jeho správnom výbere plní funkciu estetického doplnku, ako aj maximálne funkčného a neodmysliteľného prvku pre otváranie každých dverí. Pri finalizácii stavieb či rekonštrukcii bytu treba venovať pozornosť detailom. A tými sú práve vhodné zvolené kľučky.

Interiérové

Dizajn interiéru dopľňajú vkusne zvolené detaily. Interiérové kovania sú jednym z podstatných detailov vášho interiéru. Výberu interiérových kľučiek treba venovať náležitý čas. Vďaka širokej palete materiálov a dizajnov je výber naozaj ťažký. My vám však radi pomôžeme v rozhodovaní a spolu s vami nájdeme to pravé interiérové kovanie pre vás.

Kovania na sklo

Ak ste sa rozhodli pre celosklenené dvere nemusíte mať starch, že by sa nenašli u nás aj kovania na tento typ dverí. Výber je veľký a ak poznáte toho pravého partnera, ktorý vás prevedie celou ponukou možností, dokážete vače celosklenené dvere ešte viac skrášliť a obzvláštniť jedinečným kovaním.

Kované kovania

Milovníci starousadlíckeho či vintage štýlu určite dajú prednosť kovaným kovania. Okrem tradičného kováčskeho remesla prezentujú tieto kľučky aj jedinečnosť dizajnu a veľmi pekne zapadnú nie len na chalupu či na odľahlý majer, ale aj do vkusne navrhnutého bytu či domu a prispejú tak k vytvoreniu pohodovej rodinnej atmosféry.

Bezpečnostné a ochranné

Ochrana obydlia nespočíva len v namontovaní bezpečnostných dverí. Ich neodmysliteľným doplnkom je aj kovanie. Bezpečnostné a ochranné kovania nebojujú len proti zlodejom, ale poskytujú bezpečie v prípade požiaru či povodne. Tiež sú odolnejšie voči náročnému používaniu.

Doplnky

Hoci v tejto kategórii opúšťame kovania ako také, naše dvere by sa nezaobišli bez doplnkov akými sú napríklad zarážky zamedzujúce dverám udretie do steny pri otváraní. Tiež sem patria rôzne maličké, no stale podstatné, detaily ako zástrče, bezpečnostné poistky, madlá, držiaky, piktogramy či číslice. Dokonca ak by vám pred domom chýbala dizajnová poštová schránka, u nás nájdete aj tento doplnkový sortiment.

Katalóg k stiahnutiu

Stiahnite si aktuálny katalóg – Katalóg kľučiek a kovaní

03. Záverom

Naše odporučanie

Hoci sa kovanie javí ako drobný detail, vie veľmi pekne doladiť jedinečnosť interiéru. Kľučky, ako aj ostatné drobné doplnky, sú práve tými súčasťami celkového dojmu, ktoré vás, ako aj vašich návštevníkov či klientov nechajú stáť v nemom úžase. Treba im preto venovať dostatočnú pozornosť.