Začiatok stránky
© 1999-2024, Indor Zvolen

Päť dôvodov prečo sa rozhodnúť pre laminát


Matúš Paločko - 19. apríla 2020 - 0 comments

Laminátové podlahy sú vďaka jednoduchej montáži, odolnosti materiálu či rozmanitosti dekórov veľmi obľúbené. V našom sortimente nájdete kvalitné značky podláh Krono a Egger. Samozrejme exituje väčšie množstvo výhod, pre ktoré sa oplatí zvoliť si práve laminátovú podlahu. My sa s vami radi podelíme o päť z nich, ktoré vás dokážu nakloniť myšlienke zveľadenia vášho domova práve laminátovou podlahou od nás.

Zdravé bývanie
Snaha o eliminovanie plastov sa naplno prejavuje aj vo výrobe laminátových podláh. Laminátová podlaha neobsahuje PVC ani iné zmäkčovadlá a je z veľkej časti vyrobená z dreva. Jednotlivé lamely tak neuvoľňujú do vzduchu žiadne toxické látky. Aj vďaka tomu sú vhodnou podlahovou krytinou do detskej izby. Jednoduchá údržba a čistenie laminátovej podlahy zase prospieva zdraviu alergikov. Nevyžaduje si náročné ošetrovanie a vydrží časté nešetrné zmývanie.

Odolnosť voči vlhkosti
S častým zmývaním podlahy je spojené aj vlhnutie podláh. Pri drevenej podlahe hrozí znehodnotenie dreva. Laminát však na túto “chorobu” netrpí. Vďaka dokonalému prevedeniu a novým technológiám použitým v povrchovej úprave je tak možné laminátovú podlahu bez problémov používať tak v kuchyni ako aj v kúpeľni. Rozliate mlieko či voda z vane vašu laminátovú podlahu nepoškodia a vám tak nevytiahnu ďalšie neželané investície z peňaženky. V našom sortimente nájdete aj podlahy Egger Aqua+ s vodeodolným povrchom, ktorých nosná doska má až päťkrát nižšiu “bobtnavosť”.

Autentický dizajn
Chcete aby vaša podlaha vyzerala ako kameň? Alebo máte radi skôr škandinávsky vzhľad? S našimi podlahami to nie je problém! Laminátová podlaha ponúka obrovské množstvo dekórov, ktoré bez problémov zapasujú do každého priestoru a každého štýlu interiéru. Vďaka týmto prevedeniam môžete ušetriť financie, ktoré neskôr môžete zainvestovať do iných častí vášho obydlia a urobiť ho tak jedinečným.

Životnosť
Od svojej podlahy očakávate dlhú životnosť. Predsa len, kto by chcel meniť vyšúchanú a poškodenú podlahu každú chvíľu. Laminátové podlahy sú vďaka ich povrchovej úprave veľmi odolné a ich žiarivý vzhľad prekonáva aj roky nešetrného používania. Sú odolné voči poškriabaniu či oderu nie len v súkromných priestoroch bytov či domov, ale aj v kancelárskych či komerčných priestoroch.

Ekológia
Ak porovnáme laminátové podlahy s inými typmi podlahových krytín, dokážeme nájsť veľa plusov, ktoré šetria životné prostredie. V porovnaní s keramickou dlažbou majú laminátové podlahy oveľa priaznivejšiu ekologickú bilanciu. Ako všetky drevené výrobky, v ktorých sa používajú predovšetkým priemyslové drevá s certifikáciou PEFC a odpadové drevo z piliarskeho priemyslu (napr. štiepka alebo piliny), ako aj ekologicky nezávadné spojivá, môžu byť laminátové podlahy úplne recyklovateľné.

Súvisiace príspevky