Začiatok stránky
© 1999-2024, Indor Zvolen

Bezpečnosť nadovšetko


Matúš Paločko - 6. januára 2019 - 1 comment

Náš domov je miestom, kam sa radi vraciame po celom dni, kam si ideme odpočinúť a tiež miestom, kam si prinášame všetky naše cennosti. Preto je potrebné náš domov chrániť aj zvonku. Na tento účel poslúžia bezpečnostné dvere. Nikto predsa nechce prísť o svoje spomienky či cennosti. Preto je potrebné výberu bezpečnostných dverí venovať dostatočnú pozornosť. My v Indor Zvolen vám radi poradíme, ako si vybrať tie správne bezpečnostné dvere pre váš domov.

Ak by sme mali v skratke zhrnúť, aké dvere sú tie najbezpečnejšie, jedno slovo by nám určite nestačilo. Preto sa treba zamerať na nasledujúce parametre:

  • Bezpečnostná trieda
  • Materiály
  • Uzamykacie systémy
  • Protipožiarna a protihluková ochrana

Výber sa nám začína komplikovať

Nestrácajte však nádej. My vám radi poradíme, ako sa zorientovať v týchto všetkých parametroch. Bezpečnostná trieda je charakterizovaná vlastnosťami dverí. Tried je celkovo šesť. Pre štandardné potreby domácnosti je ideálna tretia bezpečnostná trieda. Jedná sa o dvere s veľmi vysokou ochranou, ktoré je možné si zadovážiť za rozumnú cenu. Dvere s nižšou bezpečnostnou triedou nedokážu dostatočne odolávať vonkajším vplyvom a na druhej strane dvere s najvyšších tried sú pre bežné domácnosti zbytočné.

Bezpečnostné dvere z ponuky firmy Indor Zvolen pochádzajú z dielní tých najlepších značiek a aj vďaka tomu neposkytujú len dokonalú bezpečnosť, ale aj širokú paletu materiálov a prevedení, aby čo najdokonalejšie zapadli práve do vášho priestoru. Pri kúpe bezpečnostných dverí nesmieme však zabudnúť ani na bezpečnostnú zárubňu. Certifikovaná predajňa, ako je aj tá naša, vám túto zárubňu ponúkne automaticky k bezpečnostným dverám. Tento typ zárubne odolá vlámaniu vďaka zosilneným častiam hlavne v oblasti zámku.

Nie len dvere samotné, ale aj uzamykacie systémy, zámky, kľúče či zavesenia dverí napomáhajú bezpečnosti a odolávajú nepriaznivým vonkajším vplyvom. Bezpečnostná zámková vložka je odolná voči vyvŕtaniu. Bezpečnostné kľúče majú mnoho patentových profilov, vďaka ktorým je ich replikovanie takmer nemožné. K bezpečnostným dverám je možné dodať aj elektronické zabezpečovacie systémy, ktoré disponujú napríklad otváraním na sken odtlačku prsta či dokonca ich je možné ovládať na diaľku pomocou smartfónu. Celkovú bezpečnosť dverí ešte viac umocňujú samotné zavesenia dverí ako aj uzamykacie čapy.

 

Okrem ochrany proti vniknutiu do vášho obydlia spĺňajú bezpečnostné dvere aj ďalšie stupne ochrany, ktoré priamo s vlámaním nesúvisia. Je to protihluková a protipožiarna ochrana. Kto by predsa chcel počúvať hádky susedov na chodbe v pohodlí svojho domova? Dvojfalcové bezpečnostné dvere RC3 GOLIAS dokážu odhlučniť až 43 decibelov. Protipožiarna ochrana je veľmi dôležitá v prípade požiaru, ktorý vôbec nemusí byť zavinený vami. Ponúkame dvere, ktoré dokážu odolávať plameňom až 30 minút. Tieto dvere sú certifikované a testované v nezávislých testoch, ktoré potvrdzujú ich kvalitu.

Súvisiace príspevky

1 comment

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.